top of page

Bakım

lawn-mower-384589_640.jpg

Periyodik Bahçe Bakımları

Yeşil alanların devamlılığının sağlanması için, düzenli olarak bakımlarının yapılması gerekmektedir. Firmamız, periyodik bahçe bakımında bitkilerin sağlıklı ve uzun ömürlü olması için gerekli tüm işlemler uzman teknik kadromuz, bakım ekiplerimiz ve yeni teknolojiye uygun ekipmanlarımızla sizlere sürdürülebilir hizmet sunuyoruz.

Bahçenizin her mevsim yaşanılır olması için bakım hizmetleri arasında çim ve bitkilerin gübre ihtiyacının karşılanması, zararlılardan korunması için ilaçlama işleminin yapılması, alanda oluşan yabani otların temizleme işlemi, çim biçilmesi ve bitkilerin budanması, alandaki çim ve bitkilerin düzenli sulanması için otomatik sulama sistemini mevsimine ve bitkilerin ihtiyacına göre ayarlanması hizmetlerini sunmaktayız.

İlaçlama

İlaçlama

Belirli aylarda bahçelerinizde bulunan bitkilere yapmamız gereken bazı ilaçlama çalışmalar vardır. Bunların sebebi hastalık ve zararlı etmenlerin, toprak altında, bitkinin kabuklarında, çatlaklarda, yarıklarda, yabancı otların içerisinde yaygınlaşmasıdır. Bitkinize zarar verecek zararlılardan kurtulmak için düzenli olarak bitkilerinizin ilaçlanması gerekmektedir. Verimliliği arttırmak, zararlılardan korunmak için ve zararlı kapmış bitkilerinizi kurtarmak için ilaçlama işlemi yapılmalıdır.

Bitki ilaçlama zannedildiği kadar basit bir işlem değildir. Evinizde ya da bahçenizdeki bitkilerin ilaçlanması için özel ilaçlar olmasının yanı sıra özel ekipmanlarında olması gerekmektedir.  Bitki ilaçlaması profesyonel kişilerce yapılamadığı zaman kötü sonuçlar doğurmaktadır. Bitkilerin yavaş yavaş ya da kimi zaman aniden kuruyacak veya meyve verimi olmayacaktır. Profesyonel ekibimiz ve ilaçlarımız ile bitkilerinizi koruyup verimliliği arttırabilirsiniz.

gebze%20bah%C3%A7e%20ila%C3%A7lama_edite
Gübreleme

Gübreleme

Bitkilerin ve çim alanların beslenmeleri için gerekli olan bitki besin maddelerinin başında AZOT, FOSFOR ve POTASYUM gelir. Bunlar bitkilerin en çok ihtiyaç duydukları besin maddeleri olup, tarım topraklarında da genellikle yeteri kadar bulunmamaktadır.

Gerek ürünler beslenmek için gerekse toprak içinde sızan sular önemli miktarda besin maddelerini topraktan uzaklaştırır. Bunun sonucu topraklar fakir düşer, bitkiler yeterince besleyemez hale gelir. Bu nedenlerle aynı topraktan sürekli bir şekilde iyi ürün almak için o toprağa eksik olan bitki besin maddelerinin verilmesi gerekir.

Gübrelerden en iyi şekilde yararlanabilmek için gübrenin toprağa verilme zaman ve şekline dikkat etmek gerekir. Sadece kullanılacak gübrenin çeşidi ve miktarını bilmekle iş bitmez. Gübreden beklenen yararın sağlanabilmesi için gübrenin uygun zamanda en uygun miktarın bir şekilde toprağa verilmesi gerekir. Profesyonel ekibimiz ile birlikte ithal gübre veya hayvansal gübre temini ve uygulamasını yapmaktayız.

Budama

Budama

Ağaçların, çalı grupların düzenli ve kuvvetli bir taç meydana getirebilmeleri, verim çağlarında daha uzun zaman kalabilmeleri, kuvvetten düşmeye başlamış ağaçların yeniden kuvvetlenebilmeleri ve yüksek kaliteli ürün verebilmeleri için yapılan işe budama denir. Bitkilerin toprak altı ve toprak üstü organları arasında gelişme yönünden sağlam bir denge kurmak, toprak işleme, budama, ürünlerin derimi, hastalık ve zararlılarla mücadele işlerini kolaylaştırmak, bitkilerde karbon asimilasyonunu artırmak amacıyla gereğince ışıklanmayı sağlamak ve yaprak alanını dengeli bir şekilde artırmak, bazı bitkilerde görülen periyodisiteyi önlemek veya azaltmak, ürün verim ve kalitesini düzenlemek amacıyla budama işlemi yapılmaktadır.

Başarılı bir budama yapabilmek için iyi bir fizyoloji bilgisine sahip olmak, bitkiyi tanımak ve ekolojik faktörleri tam olarak değerlendirmekle mümkündür. Budama amacı ve şekline göre ayrılmaktadır.

1.Şekil budaması,

2.Ürün budaması, 

3.Gençleştirme budaması.

Teknik ekibimiz ve ekipmanlarımızla birlikte bahçenizdeki bitkilerin budama zamanlarında budama işlemlerini yaparak bitkilerinizi daha verimli ve sağlıklı kalmalarını sağlamaktayız.

gebze budama hizmetlrei.jpg
bottom of page