top of page

Danışmanlık

WhatsApp Image 2021-04-05 at 16.05.40.jp

3D Desing

3d modelleme, gözle görebildiğimiz veya göremediğimiz, hayal ettiğimiz her nesnenin veya mekanın, kısaca “her görüntünün” 3 boyutlu olarak dijital ortamda aktarılması işlemidir.

 

3D modelleme  ve 3D animasyon kısaca “3 boyutlu görselleştime” geniş bir perspektifi olan bir sektördür.

Sizin de düşündüğünüz bir yapının veya bir ürünün 3 boyutlu modellemesi ve animasyonunu teknik kadromuz ile birlikte oluşturan görsel ve videolarla istediğiniz modeli çıkartmaktayız.

Projelendirme

Projelendirme

Peyzaj projesi kullanıcı istekleri, arazinin şartları ve diğer teknik konular doğrultusunda oluşturulduktan sonra sıra bu projenin alana uygulanması işlemlerindedir.

 

Arazinin gerektirdiği iş makinaları ve el aletleri yeterli sayıda peyzaj uygulama elemanı ile alana tedarik edilerek, kadromuzda bulunan peyzaj mimarı gözetiminde alana aplike edilip projeleri çıkarmaktayız.

WhatsApp%20Image%202021-04-05%20at%2016.
WhatsApp%20Image%202021-04-05%20at%2016.
Peyzaj Projeleri

1.Avan Proje: Alanın mevcut durumu ve sınırlarını gösteren projedir.
2.Alan Plastiği: Tasarlanacak alanın kullanım içeriğine göre alanı kazı-dolgu hesaplarının yapıldığı, eşyükselti eğrilerinin düzenlendiği projedir.
3.Uygulama (Aplikasyon) Projesi: Tasarlanan kullanımların alana yapılabilmesi, uygulanabilmesi için projenin tüm yapım özellikleri ve gerekli olan tüm ölçüleri, imalat ve malzeme ile ilgili bilgileri, büro ve şantiyede her türlü imalat aşamasında kullanılabilecek 
nitelikte ve yeterlilikte kesin projeye uygun olarak gösterilen çalışmadır.
4.Altyapı Sistemi Planları: Kesin projeye uygun olarak alanda bulunan kullanım yada yeşil alanlara, bitkilere göre yapılan drenaj sistemi projesi, aydınlatma projesi, sulama sistemi projeleridir.
5.Kesin Proje: Alan büyüklüğüne göre farklı ölçeklerde hazırlanabilen ve mevcut -önerilen alan kullanım biçimlerini ayrıntılı olarak gösteren çalışmalardır.
6.Bitkilendirme Projesi: Peyzaj alanında tasarlan bitki kompozisyonunu ayrıntılı bir şekilde gösteren, kesin proje ile aynı ölçekte hazırlanan, bitki isimleri ve şekil-sembollerinin bulunduğu projelerdir.
7.İmalat Detayları: Alan içerisinde öngörülen kullanımların alan içerisinde yada atölye ortamında imalat ölçüleri, görünüş ve detaylarının bulunduğu projelerdir.
8.Kesit Ve Görünüşler: Peyzaj Alanının farklı farklı kısımlarından tekniğine uygun iki boyutlu alınan kesit görüntülerini içeren projelerdir. Ayrıca belirli bakış açılarından alınan perspektif görüntüleri de peyzaj projesinin içeriğini üç boyutlu olarak gösteren görüntülerdir.
9.Metraj Ve Keşif: İşverenin istekleri doğrultusunda alanın içerisinde kullanımların yada imalatların cinsi ve miktarını; özel yada o yılın birim fiyatları doğrultusunda fiyatlandırması işidir.

bottom of page