top of page

Peyzaj Hizmetleri

cim_edited.jpg

Rulo Çim

Bahçelerinizin olmazsa olmazları arasında yer alan çimler, bahçe dekoru ve bütünlüğünü tamamlayan önemli unsurlardandır. Sağlıklı ve doğru boydaki çimler, bahçeleriniz en büyük aksesuarı olmakla birlikte, estetik durması açısından da önemli bir yere sahiptir. 


Rulo çim özel üretim çiftliklerinde özel bakıma tabi tutularak tohumdan üretilen yüksek kalitede çimin kalıplanarak, çimlendirilmek istenen alana montajın yapıldığı vejetatif bir yerleştirme metodudur. Firmamız bahçeniz için hazır olarak üretilen çimlerden temin edebilir ve bahçenize uygulayabilir ya da uygulatabilirsiniz. 

Neden Doğal Çim ?

-İdeal ortamda güçlüce yetiştirilen hazır çim tüm hastalık ve yabancı otlardan arındırılmıştır.
-Daha az su, daha az bakım ister.
-Sık yapılı hazır çim, hava kirleticiler için iyi bir filtredir.
-Çim alan oluşturmanın en sağlıklı, en hızlı ve en ekonomik yolu hazır çimdir.
-Çim sahanız erkenden hazır olur.
-Her amaca uygun çim yetiştirilip uygulama yapılabilmektedir.
-Basmaya dayanıklı ve kaliteli görüntüyü hızlı bir şekilde elde edebilirsiniz.

Hazır Çim Ve Ekme Çim Farkı

Hazır çim ve ekme çim arasında çok bir fark bulunmasada kolaylıklar ve avantajlar bakımından önemli farklılıklar vardır. Bu farkların başında ise hazır çimin net sonuçlar vermesi geliyor. Ekme çimler tohum kalitesine, çeşidine ve bakımına göre farklı görüntülere sebebiyet verebilmektedir.

Özellikle de eksik bakım işlemlerinden dolayı ekme çimlerde sık sık kel bölgeler görülmektedir. Fakat hazır çimlerde böyle bir durumla karşı karşıya gelmeniz mümkün değildir. Üretilen çimler en iyi koşullarda ve yüksek bakım işlemlerine maruz kalarak sağlıklı bir şekilde büyütülüyor.

Rulo Çim Bakımı

Hazır rulo çim uygulaması bahçenizde keyifli bir atmosfer oluşturma noktasında pratik bir çözüm olacaktır. Üstelik doğal bir şekilde filizlendirilmiş rulo çimin bakımı da fazlasıyla kolay.

Çim uygulamasını gerçekleştirdikten hemen sonra yağmurlama şeklinde çimler en az bir hafta boyunca her gün sulamalıdır. Bu hem çimleri besleyecek hem de ruloların bahçe toprağınla birleşmesine yardımcı olacaktır. Bu süreci dikkatle takip etmek adına bir hafta geçtikten sonra arada rulo çimi kenarından kaldırarak köklerin yayılma durumuna bakılabilir.

Otomatik Sulama Sistemi

Otomatik Sulama Sistemi

Otomatik sulama sistemleri genel olarak bitkilerin ihtiyacı olan suyun belirli periyotlarda ve zaman aralıklarında verilmesini sağlayan sisteme denir. Otomatik sulama sistemi sayesinde fidan ve yeşil bitki örtüsünün gerekli ihtiyacını belirli zaman dilimlerinde verilmesi bitkinin solmamasına ve canlı kalmasına fayda sağlamaktadır.


Otomatik sulama sistemi kurulumunda birçok ekipmanlar gerekmektedir. Bu ekipmanlar sistem kontrol ve zamanlama için kontrol ünitesi, kontrol ünitesinden gelen sinyal ile çalışan solenoid vanalar, vana ve ünite arası sinyal voltaj taşıyan kablo, basınçlı su, sulandıracak alana göre ıslatma yarıçapına göre dizayn edilmesi gereken sprey veya rotor sprinkler, su ihtiyacına göre mevcut su miktarına göre bölgelere ayrılarak uygun çapta seçilen borular, boru montaj malzemeleri, alanda elektrik yoksa kontrol ünitesi seçilmelidir. Bu gerekli ekipmanları kurulumun yapılacağı nokta da detaylı bir analiz ve projelendirme yapılarak ona göre bu ekipmanların temin edilmesini sağlıyor ve proje doğrultusunda kurulum ve hizmet sunumu gerçekleştiriyoruz. Detaylı bir inceleme ve projelendirme yaptıktan sonra yasa standartlarına uygun otomatik sulama sistemleri kurulum fiyat teklifini sunmaktayız.


Otomatik sistemler ile kontrol edilen alanda, insansız olarak sulama gerçekleştiriliyor. Personel tasarrufu gerçekleştiği gibi bahçe alanınız düzenli olarak su ihtiyacını karşılıyoruz. 
Sistem kurulumlarını son teknoloji ile yapmaktayız. En iyi hizmeti, kaliteyi, teknolojiyi takip ederek ve uygulamalarını profesyonelce yaparak değerli müşterilerimize sunmak için Sektörde bulunan öncü firmalarla ( Hunter – RainBird ) işgücü ortaklığı yapmaktayız.

sulama.jpg
Tel Çit ve Çim Çit
Otomatik Sulama Sistemlerinin Özellikleri

Otomatik sulama sistemi; vana, boru, elektronik cihazlar, sulama sensörü, kontrol sistemi ve sulama parçalarından meydana geliyor. Kontrol mekanizması zamanlayıcı özelliği ile doğru sulama adına takvim belirliyor. Elektrik ya da pil ile çalışan sistemlerde zamanlama faktörü hidrolik vanaları, damla ya da fıskiye görevinin kontrolünü sağlar. Vanaların kontrolü otomatik sulama sisteminin kontrolünde gerçekleşir.

Manuel sulamaya göre otomatik sulama sistemi hem insan gücünden fayda sağlarken hem de çevre bilincine katkı sağlamaktadır. Manuel sulamaya göre yaklaşık %30 az su kullanmaktadır.  Az su kullanırken bitkilere sağladığı verimlilikte %100’dür.

 

Manuel sulamanın sulama verimliliği - % 30
(Sızma oranı, tarla kapasitesi, toprak tipi nedeniyle)

Yani günde 1 m² alan için su ihtiyacı = 5 Litre *% 30 = 16,67 L / m ² / gün

 

Otomatik sulamanın sulama verimliliği - % 100
Yani günde bir m² alan için su ihtiyacı = 5L *% 100 = 5 L / m² / gün

Bahçe Hortum Yağmurlama

Tel Çit ve Çim Çit Uygulamaları

Birçok amaç uğruna kullanılan teller ve çitler genellikle koruma amaçlı kullanılmaktadır. Koruma amaçlı kullanılan teller arasında, galvaniz kafes teller, helezon teller, jiletli teller, petek kafes teller, yüksek güvenlik çiti gibi birçok çeşidi vardır. Tel çit toprak zeminde boru,beton ve blokaj taşı kullanmak suretiyle monte edilip her 15 direkte arazinin köşe dönüşlerinde ve kapı boşluklarında çift destek payandası kullanılır.

Çim çit paneller ise, paslanmaz, oksitlenmeyen veya galvanizli panel çit sistemlerinin özel bir PVC sentetik çim ile kaplanması veya birleştirilmesi neticesinde oluşur. Böylece yapı hem çok dayanıklı hem de sağlam hale gelir. Çim çit paneller yanmaya, solmaya veya daha farklı yıpranmalara karşı dayanıklıdır. Bir önemli özellikleri de kolaylıkla temizlenebilmeleridir.

Süs Havuzu ve Şelale

Süs Havuzu ve Şelale

Sanatsal proje yaklaşımı ile dizayn ederek, özen ve titizlikle inşaa ettiğimiz, izledikçe doğal şelale ortamında bulunduğunuzu hissettiren yüksek dayanımlı malzemelerden imal edilen yapay şelale ve süs havuzu yaptırmak isteyenler için kaliteli bir hizmet veren firmamız sayesinde bu isteğinizi en iyi şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Devir daimli olarak kullanılan sistemde  daha ekonomik biçimde sudan tasarruf etmiş olursunuz.

Yapımı için kullanılacak olan malzeme su geçirmez yapıda olup oldukça dayanıklı bir malzemeden üretilmektedir. Görünüş olarak muhteşem sonuçlar yaratmakla birlikte şık ve kullanışlı bir süs havuzuna veya yapay şelaleye kavuşacaksınız. Doğru ve doğal bir görüntü sağlamak adına yapılan üç boyutlu teknik sayesinde kesinlikle eşsiz bir ortam yaratılır. Ağaçların, mekânın ve diğer ayrıntıların dikkate alınarak en kapsamlı inceleme sonucunda harika bir çalışma ortaya çıkar.

 Bu alanda son derece profesyonel olarak hizmet veren firmamız ile en ileri teknolojik çalışmaları takip ederek daha iyi bir hizmet sunmaya çabalamaktayız. Müşteri memnuniyeti açısından oldukça titiz bir biçimde işimizi sürdürmekteyiz. Yapay şelale, portatif şelale, yapay gölet, kuru havuz ve daha birçok alanda önemli işlere imza atmış olmaktan dolayı gurur duymaktayız.

gebze süs havuzu.jpg
Dikey Bahçe Uygulamaları
Gebze%20dikey%20bah%C3%A7e_edited.jpg

Dikey Bahçe Uygulamaları

Dikey Yeşil veya dikey bir bahçenin oluşturulması, özel olarak seçilen, doğrudan duvara sabitlenen ve özel bir gübreleme sistemi ile beslenen özel bitkilerle işlenmiş bir duvarın oluşturulmasını içerir. Dikey Yeşiller, hem estetik etkiler hem de binaların termal ve akustik yalıtımındaki iyileştirmeler için şehirlerde ve şehir merkezlerinde giderek daha fazla oluşturulmaktadır.  

En uygun ve işlevsel çözümleri belirlemek ve ihtiyaçlarınızı karşılayan çözümler tasarlamak için bağlamın analizinden başlayarak anahtar teslimi yeşil cepheler tasarlıyor ve inşa ediyoruz.

Kullanılan sistemlerde paslanmaz çelikten ankraj sistemleri, ağlar veya teller üzerinde tırmanan bitki örtüsünün büyüdüğü zemine bağlı mimari zarf ve cephe sistemleri ile entegre olarak oluşturuyoruz. Sulama ve aydınlatma ile birlikte dikey bahçe sistemleriniz son derece estetik görünmektedir. Yeşil duvarlar, evlerin, ofislerin, çok işlevli ve ticari alanların hem içinde hem de dışında oluşturulabilir ve her müşterinin ihtiyacına göre uyarlanabilir ve özelleştirilebilir.

Pergole ve Kameriye Uygulamaları

Pergole ve Kameriye Uygulamaları

Bahçelerin ve dış alanların olmazsa olmazı haline gelen ahşap pergola ve kameriyeler mevsim fark etmeksizin, huzurlu ve eğlenceli vakitler geçirebileceğiniz alanlar arasında ilk sırada yer alacaktır.

 

Bahçenizde böyle bir mekan ile özenle seçilmiş çam ağaçlarından, titiz işçilikle, detaylara verdiğimiz önemle ve kaliteyle ürettiğimiz ahşap pergola ve kameriyelerin modelleri isteğinize göre şekillenmektedir.

 

Sunduğumuz kişiye özel üretim opsiyonumuz ile istediğiniz modelimizi, yerinize uygun boyutlarda ve tercih ettiğiniz renklerde üretmekteyiz. Bunun yanında ürününüze entegre olarak çalışabilen cam sistemleri ile oluşturduğunuz alanın atmosferini dilediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz.

pergole1.jpg
Çocuk Oyun ve Spor Grupları
Gebze Çocuk oyun alanı.jpg

Çocuk Oyun ve Spor Grupları

Standartlara uygun olarak temin ettiğimiz ve montaj faaliyetlerinin tüm aşamalarında, ürün ve hizmet kalitesini, iş sağlığı ve güvenliğini, çevreyi korumayı ve güzelleştirmeyi ortadan kaldırarak çocuk oyun gruplarında istenilen ekipmanların teminini ve kurulumunu yapmaktayız. Tüm yaş gruplarının (0-6, 6-12 ve 12-18 yaş ) aktivitelerini karşılayabilmek için, şekil ve boyutlarında çok amaçlı seçenekler sunmaktayız.

Çocuk spor aletleri ve yetişkin spor aletleri olmak üzere, iki farklı kategoriye ait ürünleri temin edip montajını yapmaktayız. Dış mekanların tümünde kullanılabilen fitness aletleri, özellikle herkesin kullanımına açık parklarda kullanılmaktadır.

bottom of page