top of page

Sert Zemin Uygulamaları

dolamik%2520ta%25C5%259F%25C4%25B1_edite

Doğal Taş

Doğal olarak nehirde yuvarlanmak sureti ile aşınmış rengârenk taşları doğal olarak veya tamburlanmış olarak istediğiniz boyut ve renklerde temin edebilmekteyiz.

Peyzaj alanında kullanımı en yaygın bahçeler ve yeşil alanlardır. Bu alanlar şehir hayatının bir nebze unutulduğu alanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bundan dolayı kullanıcılar bu alanı özelleştirmeyi ve dekoratif anlamda en iyiyi yakalamayı istemektedir. Bu kapsamda farklı doğal taşların kullanımını yapmaktadır.

 

Kayrak taşlar, tamburlanmış taşlar, çakıl taşları vb. çim ile düzenlenmiş bir sahada altına plastik kamuflaj kullanılarak bahçelerde farklı formaların oluşmasını sağlamaktadır. Bununla beraber ağaçların dip kısımlarına dökülerek alanlarda otların çıkmasını engellemektedir. Bu bağlamda istediğiniz ölçü ve boyutlarda istediğiniz türde taşların teminini yapabilmekteyiz.

Kilit Parke

Kilit Parke

Kilit Parke taşı yüksekliği 6 cm ile 8 cm arasında değişmektedir. Uzunluğu 20 cm, genişliği ise 16,5 cm civarındadır. Metrekareye 36 adet taş uygulaması yapılabilir.

 

Bu taşların ana özellikleri ısıya oldukça dayanıklı olmasıdır. Farklı renk, ebat ve türlerde elde edilen bu taşlar birçok alanda kullanılmaktadır. Firma olarak teknik ekibimiz ve ekipmanlarımız ile birlikte istediğiniz alanda uygulama yapabilmekteyiz.

kilit parke.jpg
Kaldırım ve Bordür

Kaldırım ve Bordür

Kaldırım uygulamalarında öncelikle uygun şekilde hazırlanmış bir alt tabaka, yani kaldırım taşları için bir taban tarafından belirlenir.

 

Temelin yapısının neye benzediğini, temele hangi katmanların dâhil edildiğini, toprağın geçirgenliğine ve yolun amacına bağlı olarak kaldırım taşları çeşidi seçilir.

Bordür taşı kaldırımlara otoparklara, bahçe dekorlarında döşenilen bir yer döşeme taşıdır. Son yıllarda bordür taşının birçok değişik modelleri çıkmıştır ama bahçe içi dekorlarda genelde dekor bordür tercih edilmektedir.

Tecrübeli kadromuzla birlikte hem taşların teminini yapabilir hemde uygulamasını istediğiniz biçimde yapabilmekteyiz. 

Taş Duvar Uygulamaları

Taş Duvar Uygulamaları

Taş duvarlar doğal yapıları nedeniyle samimi, sıcak bir atmosfer oluşturmak için kullanılırlar. Yapıya kazandırdıkları sağlam ve geleneksel görünümleri ile firmamız bu konuda son derece tecrübelidir.

 

Doğal taş duvarlar, bu tasarım stillerinin hepsiyle mükemmel bir uyum ya da kontrast sağlayarak mekanlarda dikkat çekici bir dekor oluşturur.  Yüzeydeki taş görünümü duvarlara üçüncü bir boyut kazandırır. Teknik kadromuz ile birlikte istediğiniz taşların istediğiniz görüntüye kavuşturabiliriz. Kullanım amacına göre dış ve iç mekanda duvar kaplama veya taş duvardan çit yapımı yapabilmekteyiz.

gebze taş duvar.jpg
Kauçuk Uygulamaları
gebze kauçuk.jpg

Kauçuk Uygulamaları

Kauçuk döşeme kaplamaları, kauçuk hamurunun kükürtle volkanize edilerek, içine dolgu maddesi ve pigmentler katılarak elde edilir. Kauçuğa renk ve yumuşaklık vermesi için çeşitli dolgu maddeleri karıştırılır. Estetik olmasının yanı sıra yürüme güvenliği için de uygun, mikrop üretmeyen, kimyasal maddelere ve suya dayanıklı bir kaplamadır.

 

Kauçuk, güzel görünüşlü, elastik, dayanıklı, kolay temizlenebilen ve üzerinde yürürken gürültü üretmeyen, 3-6 mm kalınlığında karo veya eni 1-1.5 m genişliğinde rulo şeklinde üretilen bir döşeme kaplamasıdır. Sentetik kauçuk çeşitli lif ve mineraller ile istenilen renklerde pigmentler karışımından oluşur. 

Firmamız sizlere istediğiniz türde, renkte ve ölçülerde kauçuk temin edip uygulamasını yapabilmektedir.

bottom of page